Tedaviyi Nerede Yaptırabilirim ?

Sağlığınız açısından işlemi yaptıracağınız merkezin steril ve güvenilir olması gerekmektedir. Merkezimizi işlem öncesinde ziyaret edebilir, işlemi nerede yaptıracağınızı öğrenebilirsiniz. ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME ile sorularınızı sorabilirsiniz. Merkezimiz en modern ve en büyük merkezdir. Kolayca ulaşabileceğiniz en merkezi noktadadır.

Bilgi Gizliliği
En Uygun Fiyat
Hasta Memnuniyeti ve Sağlığı
Ağrısız / Acısız
Güvenilir & Modern Yöntem İle
Merkezi Lokasyon
En Modern Teknoloji
ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME
Profesyonel Destek
400 m2 Geniş/Konforlu Klinik
BİZİ 7 / 24 ÇEKİNMEDEN ARAYABİLİRSİNİZ.

Herhangi bir bilginizi vermeden randevu alabilir , tüm sorularınızı sorabilir , işleminizi yaptırabilirsiniz. İşlem öncesinde ve sonrasında 0 532 775 76 16 iletişim numaramızdan tüm sorularınızı ya da randevu isteklerinizi bize iletebilirsiniz.Dilerseniz websitemizde bulunan online bölümlerimizden fiyat bilgisi, randevu talebi ve merak ettiğiniz tüm sorularınızı çekinmeden online olarak bize gönderebilirsiniz.

Lazerle Vajina Beyazlatma Nedir ? Nasıl Yapılır ?

       

Vajina Beyazlatma Nedir ?

Bazı kadınlar vajinalarında zamanla oluşan karartılardan oldukça rahatsızdır. Bunun önüne geçebilmek için birçok yönteme başvururlar. Bu yöntemlerin arasındaki en popüler olanı ise hiç şüphesiz vajina beyazlatmadır.

Vajina beyazlatma lazer ile uygulanan kalıcı bir beyazlatma yöntemidir. Bu yöntem ile hem koyu renkte olan kısımlar beyazlayacak, hem de eğer varsa var olan lekelerde yok olacaktır.

Genital Bölge Neden Kararır?

Genital bölgeyi sık sık tıraş etmek, pudralamak, yanlış iç çamaşırı seçimi yapmak, aşırı kilo, dar ve sıkı kıyafetler tercih etmek, genital bölge temizliği için yanlış kullanılan sabun, parfüm, yaş ilerlemesi, hormon dengesizliği ve kalıtımsal genetik sorunlar vajinanızın kararmasına yol açar Bunun önüne geçebilmek için vajina beyazlatma operasyonu geçirmenizde fayda var.

Vajina beyazlatma işlemi sayesinde kararan veya esmerleşen iç dudak, dış dudak, vajina girişi, anal ve makat bölgesi istenilen beyazlığa ulaşabilir. Ayrıca beyazlama işlemi yaptığı kadar genital bölgenin sıkılaşmasını ve daha parlak görünmesini sağlar.

Vajina Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Vajina beyazlatma işlemi lazer ışınları ile cildin koyulaşmasına sebep olan melanosit hücrelerini parçalayarak, var olan melanosit hormonlarının melanin pigmenti yapımını engelleyerek vajinanın beyazlamasını mümkün kılar.

Bu işlem oldukça basit olup 15 ila 20 dakika arasında sürmektedir. Vajina beyazlatma operasyonu yaptıramadan 3 gün önceden itibaren kesinlikle vajinanızı tıraş etmemeli ve herhangi bir krem sürmemelisiniz. Ayrıca güneş veya elektronik cihazlar ile bronzlaştırma işlemi yapmamalısınız.

Vajina beyazlatma işlemine giderken kesinlikle rahat ve bol kıyafetler giymeli, dar kıyafet seçimi yapmamalısınız.

Lokal veya genel anesteziye gerek duymadan ağrısız bir şekilde vajina beyazlatma işlemini rahatlıkla yaptırabilirsiniz.

Vajina beyazlatma işlemi kişiden kişiye cilt özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterir. Cilt özelliğinize göre uygun olan lazer ışını seçilir ve lazer ışını beyazlatma işleminin yapılmak istenildiği yere uygulanır.

Günlük yaşamınızda hiçbir probleme yol açmayacak olan vajina beyazlatma işlemi sonrasında anında taburcu olup yaşamınıza devam edebilirsiniz.

LAZER VAJİNAL BEYAZLATMA

Vajinal beyazlatma, ameliyatsız lazer teknolojilerinin gelişmesi ve alınan sonuçların mutu edici olmasıyla da son zamanlarda dünya çapında popüler olmaya başlamıştır.

Halk dilinde genital beyazlatma denilen vajinal beyazlatma; genetik, hormonal değişimler, veya sıklıkla doğumlar sonrası ortaya çıkan yaygın bir durumdur. Orta yaşlarda daha sık olmak üzere her yaşta görülebilmekletedir. Sadece kadını değil cinsel partneri de ilgilendiren bir durum olması durumun aciliyetini biraz daha attırmaktadır.

Lazer ile yapılan renk açma tedavileri ortalama olarak 20 - 30 dakika sürer. İşlem öncesi lokal anestezik etkili krem kullanılması ile ağrı hissi ortadan kaldırılır. Renk açma işleminde fraksiyonel karbondioksit lazer kullanılmaktadır. İşlem sırasında verilen lazer ışığı sayesinde cildin dermis tabakasında yer alan ve esmerleşmeye neden olan melanin pigmentini üreten ‘melanosit’ hücreleri etkilenmekte, böylelikle genital beyazlatma sağlanmaktadır.​

Bu uygulamayla sadece görsel renk bozuklukları değil aynı zamanda genital bölgede hücresel gençleştirme de yerine getirilmektedir.

Zararlı kimyasal madde içeren bazı renk açıcı ürünlerin aksine, çok daha güvenli bir lazer uygulaması ile genital bölgedeki renk koyuluğu sorununuz çözülür.

Vajina Kararmasının Sebepleri

Bikini bölgesi olarak da bilinen bu bölgelerde kararmaların elbette ki sebepleri vardır. Bu sebeplerin üzerinde durmadan önce, vajina bölgesi kararması durumunun zamanla meydana gelebileceği gibi, doğuştan da olabileceğini unutmamak gerekir. Vajina kararmasının en önemli birkaç sebebini şu şekilde sıralayabiliriz;

 1. Hormonlara bağlı olarak vajina kararması,
 2. Doğuştan vajina kararması,
 3. Tahrişe bağlı vajina kararması,
 4. Terlemeye bağlı genital bölge kararması,

 

Vajina beyazlatma ile birlikte ;
Lazerle yapılan bu beyazlatma tedavisinde kesi yapılmaması, tedavinin en önemli avantajıdır. Gelişen teknoloji ile cerrahi olarak yapılan işlemlerde kanama ve enfeksiyon riski yok denecek kadar aza indirilmiştir. Ancak lazer tedavisi ile bu risklerin tamamı ortadan kaldırılmaktadır. Genital beyazlatma işlemi ile birlikte bu bölgeye

 • Vajina daraltma
 • İdrar kaçırma tedavisi
 • Ağrılı cinsel ilişki ve vajinal kuruluk tedavisi
 • Genital bölgenin sıkılaştırılması gibi işlemler de yapılabilir.

Genital bölgeye birden fazla işlemin yapılması, işlem süresinin ve seans sayısının uzamasını sağlayabilir. Yukarıdaki işlemlerin yanında cilt lekelerinin giderilmesi, yüz cildinin soyulması ve gençleştirilmesi, çil tedavisi, ciltteki yara izlerinin tedavisi, et benlerinin yok edilmesi, ameliyat izlerini silinmesi gibi işlemler için de uygulanabilir.

Genital beyazlatma lazer tedavisi hangi nedenlere bağlı olarak yapılır?
Genital bölgenin renginin koyulaşmasının en büyük nedeni, burada bulunan östrojen hormonunun yoğun olmasıdır. Genital bölgede bulunan melanosit adı verilen renk hücreleri, östrojen hormonun güneş ışınları ile birleşmesi sonucunda harekete geçer. Bunun sonucunda melanin adı verilen pigmentler salgılanır ve bu bölgede renk koyulaşması meydana gelir. Genital bölgenin giysiyle ya da tüylerle kaplı olması, güneş ışınlarının bu bölgeye ulaşmasına engel değildir. Güneş ışınları, genital bölgeye kolaylıkla ulaşabilir ve renk kararması, lekelenme gibi sorunlara neden olabilir. Genital bölgenin renginin koyulaşmasında, aşağıdaki nedenler de etkilidir.

 1. Hamilelik nedeniyle östrojen hormonun artması
 2. Doğum kontrol hapları nedeniyle genital bölgedeki östrojen yoğunluğunun artması
 3. Yaşın ilerlemesi
 4. Genital bölgeye yapılan epilasyon işlemleri
 5. Polikistik over sendromu
 6. Böbrek üstü, bezlerinin fazla çalışması
 7. Düzenli olarak hormon ilaçlarının kullanılması
 8. Genital bölgeye uygulanan bazı kremle ya da ilaçlar
 9. Genital bölgeye yapılan cerrahi işlemler
 10. Genetik faktörler
 11. Güneş ışınlarına fazla maruz kalınması
 12. Esmer tenli olunması

Genital beyazlatma lazer tedavisi, kadınların psikolojik olarak renk kararmasından olumsuz etkilenmesini gidermek amacıyla yapılır. Genital bölgede renk kararmasının olması, fiziksel bir sorun değildir ve herhangi bir probleme yol açmaz. Kadınları yalnızca psikolojik olarak kötü etkiler. Kadınlar, bu sorun nedeniyle cinsel ilişkide öz güven eksiliği ve utanma gibi problem

Bikini Bölgesi Kararması - Vajina Renk Açma

Vajina Renk Açma Nedir ?

Genital bölgede renk koyulaşması, ciltte gevşeklik ve sarkma yaşayan kadın vajinal beyazlatma isteğinde bulunabilir. Ancak bu işlemin yan etkisi olmaması, kolay ve etkin olması gerekir. Çünkü genital koyulaşma bir sağlık sorunu değildir.

Kozmetik bir sorun olup, işlem kadının isteği nedeniyle yapılır.

Özellikle cinsellik sırasında çekiniklik hisseden, kendine güvenini yitiren kadın böyle bir istekte bulunabilir. Bir çok kadında özellikle yaşamın ilerleyen yıllarında kazanılmış renk koyuluğu ciddi sıkıntı yaratır ve beyazlatma isteği ile tedavi arayışında olur.

Vajina Kararması Neden Olur?

Genital bölge koyulaşmasında en büyük neden estrojen hormonudur. Seviyesi artan hormonların etkisi ile genital bölgede renk koyulaşması olur. Özellikle güneş ışığınında katkısı ile melanosit hücreleri hareketlenmekte ve salgılanan melanin genital bölgede renk koyulaşmasına yol açmaktadır.

Genital bölge normalde güneşin direk etkisi ile karşılaşmasada giysiler ve tüyler etkisi ile korunsada ultraviyole ışınlarının bu bölgeye gelişi önlenemez. Aynı zamanda ilerleyen yaş, gebelik, doğum kontrol ilaçları, epilasyon yöntemleri, pudra kullanımının oluşturduğu yıpranma, genital bölge enfeksiyonları, vitamin eksikliği, düzensiz ve dengesiz beslenme genital bölgede renk koyulaşmasına neden olabilir.

Vajina Nasıl Beyazlatılır?

Genital bölge cildi birtakım kremler ve peeling ile soyulabilir. Ancak bu soyulma işlemi kalıcı olmadığı gibi genital bölge için zararlı etkileri mevcuttur. Bu nedenle medikal ürünler dışındaki uygulamalar ve soyma işlemlerini önermeyiz. Ancak etkinliği yüksek, kullanımı rahat ve seansları kısa süren lazer ışını ise melanosit hücrelerini parçalayarak yeniden ciltte kararma olmasını engellemektedir.

Vajina Beyazlatma Merkezi Seçimi

Merkez seçiminde hekiminizin deneyimi, kullanılan lazer çeşidi oldukça önemlidir. Deneyimin önemi farklı cilt yapılarına göre uygun dozu ayarlamada önemlidir. Çünkü yanlış yapılan doz ayarlaması ciltte lekelere ve yanıklara yol açtığı gibi ciltte kararmalarada neden olabilir.

Bikini Bölgesi Neden Kararır?

Vajinanın dış bölgesi vulva olarak adlandırılmaktadır. Bu bölge genel olarak hormonal değişimlere ve yaşın ilerlemesine bağlı olarak zamanla koyulaşmaktadır. Özellikle gebelik döneminde üst seviyelere çıkan östrojen hormonu, vulva bölgesinin koyulaşmasına neden olur. Genital bölgede meydana gelen koyulaşma, gebelik sonrasında da devam etmektedir. Esmer tenli bayanlarda meydana gelen bu koyulaşma daha belirgin bir hal almaktadır. Östrojen hormonu dışında genital bölgede koyulaşmaya neden olan etkenler arasında hormonal rahatsızlıklar, doğum kontrol hapı kullanımı, cilt hastalıkları ve polikistik over sendromu yer almaktadır. Bunun yanı sıra vajina bölgesini temizlemek için uygulanan yanlış epilasyon; sıcak ağda, jilet kullanımı ve hatalı lazer epilasyon, , sentetik iç çamaşırı kullanımı, aşırı kilo ve dar giyinmek vajina bölgesinde kararmaya yol açmaktadır. Vajina bölgesinde meydana gelen koyulaşma tüm bunların dışında genetik bir durumda olabilmektedir.

 

 

Op. Dr. Emre Uysal

Kadın Hastalıkları - Genital Estetik - Tüp Bebek Uzmanı

 

Op. Dr. Emre Uysal, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 2006 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak 2011 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmuştur.

Kadın Sağlığı ve Genital Estetik Alanında Uzman ve Deneyimlidir.

Mesleki çalışmalarına Özel Muayenehanesi'nde devam etmektedir.

 1. Kürtaj
 2. Kızlık Zarı Dikimi
 3.  Tüm Genital Estetik Operasyonarı
 4. Vajinismus Tedavisi
 5. Tüp Bebek Tedavisi
 6. Dört Boyutlu Ultrason
 7. Genital Siğil Tedavisi
 8. İdrar Kaçırma Tedavisi
 9. Gebeliğe Hazırlık, Gebelik Ve Riskli Gebelik Takibi
 10. Vajinal doğum ve sezaryen
 11. Rahim hastalıkları
 12. Yumurtalık hastalıkları
 13. Rahim ağzı hastalıkları
 14. Adet düzensizlikleri
 15. Vajinal akıntılar
 16. Ultrasonografi
 17. Doğum kontrol yöntemleri
 18. Aşılama, tüp bebek
 19. Dış gebelik

Merkezimiz Son Teknoloji Cihazlarla En Modern Yöntemlerle Hizmet Vermektedir

Sağlığınız ve Mutluluğunuz Bizim İçin Önemli !

Tüm Bilgileriniz Gizlidir

Merkezimizde Tüm Bilgileriniz Gizlidir.Herhangi Bir Bilginizi Vermeden Randevu Alabilir Soru Sorabilir İşleminizi Yaptırabilirsiniz.Bilgi Gizliliği Yasal Hakkınızdır ( T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği, RG.,01.08.1998, 23420)

Kısa Sürede Operasyon

Merkezimizde İşlemleriniz En Kısa Süre İçerisinde Tamamlanmaktadır.Normal Hayatınıza Çok Kısa Sürede Dönebilirsiniz

Merkezi Lokasyon - Kolay Ulaşım

Merkezimiz en merkezi konumdadır. Kolaylıkla ulaşım kanallarını kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

En Modern - En Son Teknoloji

Merkezimizde Tüm Cihazlarımız En Son Teknoloji Cihazlardır.Uygulamarımızdaki Kullandığımız Yöntemler En Modern Yöntemlerdir.

Hasta Memnuniyeti ve Sağlığı

Hastalarımızın Merkezimizden Sağlıklı ve Memnun Ayrılması Bizim İçin En Önem Verdiğimiz Husustur.Sağlığınız Ve Mutluluğunuz Bizim Çok İçin Önemli.Sağlıklı Ve Mutlu Günler İçin Çalışıyoruz.

ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME

İşlem Öncesinde Merkezimizi Ziyaret Ederek Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Sorabilirsiniz. Daha Detaylı Bilgi Alabilirsiniz.

En Uygun Fiyatla Operasyon

Merkezimizde En Uygun Fiyat, En Modern Ve En Güvenli Yöntemlerle İşlemleriniz Gerçekleştirilmektedir.Fiyat Bilgisi İçin Bizi Arayabilir Veya Websitemizden Online Olarak İşlem Fiyatını Öğrenebilirsiniz.

Profesyonel Destek

İşlem Öncesinde Ve Sonrasında Tüm Sorularınızı ve Merak Ettiklerinizi Çekinmeden Bize Sorabilirsiniz.Tüm Süreç Boyunca Preofesyonel Destek Alabilirsiniz.

Online Fiyat Sor

Fiyatlar hakkında bilgi almak için bizi arayın ya da websitemizden sorun.

Hastalarımızdan Yorumlar – Sizden Gelenler

Merkezimiz Hakkında

En Modern Merkez - 30 Yıllık Deneyim

Merkezimiz alanında en modern ve en teknolojik kadın doğum kliniğidir. En son teknoloji cihazlarla donatılmıştır. Geniş konforlu bir kliniktir. Bu nedenle işleminiz ferah, geniş, konforlu ve size özel bir şekilde tamamlanmaktadır. Merkezimiz en modern ve en büyük merkezdir. Kolayca ulaşabileceğiniz en merkezi noktadadır. Websitemizde yer alan YOL TARİFİ butonuna tıklayarak navigasyon ile kolayca yer tarifimizi öğrenebilirsiniz. Sağlıklı Günler Dileriz.

Neredeyiz ?