Tedaviyi Nerede Yaptırabilirim ?

Sağlığınız açısından işlemi yaptıracağınız merkezin steril ve güvenilir olması gerekmektedir. Merkezimizi işlem öncesinde ziyaret edebilir, işlemi nerede yaptıracağınızı öğrenebilirsiniz. ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME ile sorularınızı sorabilirsiniz. Merkezimiz en modern ve en büyük merkezdir. Kolayca ulaşabileceğiniz en merkezi noktadadır.

Bilgi Gizliliği
En Uygun Fiyat
Hasta Memnuniyeti ve Sağlığı
Ağrısız / Acısız
Güvenilir & Modern Yöntem İle
Merkezi Lokasyon
En Modern Teknoloji
ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME
Profesyonel Destek
400 m2 Geniş/Konforlu Klinik
BİZİ 7 / 24 ÇEKİNMEDEN ARAYABİLİRSİNİZ.

Herhangi bir bilginizi vermeden randevu alabilir , tüm sorularınızı sorabilir , işleminizi yaptırabilirsiniz. İşlem öncesinde ve sonrasında 0 532 775 76 16 iletişim numaramızdan tüm sorularınızı ya da randevu isteklerinizi bize iletebilirsiniz.Dilerseniz websitemizde bulunan online bölümlerimizden fiyat bilgisi, randevu talebi ve merak ettiğiniz tüm sorularınızı çekinmeden online olarak bize gönderebilirsiniz.

Labioplasti ( Vajina İç Dudak Estetiği ) Nedir ?

Labioplasti ;  yapısal ya da sonradan sarkan iç dudakların küçültülmesi ameliyatıdır. Normalde ayakta bacaklar kapalı pozisyonda iç dudaklar dış dudakların arasında kalır. Dışarıdan bakmakla görülmez.

Bazı bayanlarda iç dudaklar normalden büyük, asimetrik ya da sarkık olur. Bu da hem kozmetik hem de fiziksel bazı şikayetlere yol açar. İç dudak sarkması olan kadınlarda yürürken ya da spor yaparken komşu deriye sürtünme sonucu ciltte tahriş oluşur. Tahriş olan bölgede kızarıklık görülür. Daha sonraki aşamalarda ise selülit, cilt altı apse, yara görülebilir.

İç dudak sarkması tuvalet sonrası genital bölge temizliğini de zorlaştırır. Bölgenin nemli kalmasına yol açar. Labioplasti operasyonu ile iç dudaklardaki bu istenmeyen görünüm düzeltilerek kişi normal yaşamına döner.

Labioplasti iç dudaklar (labium minus) ve dış dudakların (labium majus) küçültülmesi ve sarkıklıklarının düzeltilmesi ameliyatıdır. Labioplasti kelime olarak labio 'dudaklar' plasty ise yapılan estetik ameliyatı ifade eder.

Günümüzde daha çok iç dudakların küçültülmesi ameliyatı yapılırken, dış dudaklarda büyüme ve sarkma daha az görülmektedir. Labioplasti ameliyatı Antalya ilimizde başarı ile uyguladığımız bir ameliyattır.

İç Dudaklar (Labium Minus): İç dudaklar latincede labium minus olarak isimlendirilir. Kelime anlamı olarak 'labium' dudak, 'minus' küçük anlamı taşır. İç dudaklar önde klitoristen başlar. Labium minuslar genişleyerek devam eder ve vajina girişinin arkasında incelerek birleşir.

İç dudaklar idrar yapma deliğini ve vajina girişini kapatır. İç dudaklar kılsız esnek bir dokudan oluşur. Birçok ter bezi içerir. İç dudakların yapısı ve büyüklüğü her kadında farklıdır. Normalde bir kadın ayakta ve bacakları kapalıyken iç dudaklar dış dudaklar arasından görünmez.

Eğer iç dudaklar büyük ya da sarkık ise dış dudaklardan taşararak hoşa gitmeyen bir görüntüye neden olur. Labioplasti operasyonu bu sorunlar için bir çözümdür. İç dudaklarda bazen de gebeliğe bağlı istenilmeyen renk değişiklikleri meydana gelebilir. Bunlarda vajina beyazlatma operasyonları ile giderilebilir.

İç Dudakların Büyüklüğü ve Sarkıklığı: İç dudaklar ter bezi açısından zengin olduğu için iç dudak büyümesi nemden dolayı bazı mikropların o bölgede üremesini kolaylaştırır. Oluşan enfeksiyonlar da kötü kokuya ve ağrıya neden olarak çiftin cinsel hayatını olumsuz etkiler. Aynı zamanda genital bölgede oluşan nem vajinanın ve bartholin bezinin enfeksiyonlarına neden olabilmektedir.

İç dudak büyümesi ve sarkıklığı hareket sırasında sürtünme yaratarak ciltte tahrişe neden olabilir. İç dudak büyümesi cinsel ilişkide de zorluk yaratır. İç dudaklardaki büyüme ilişki sırasında ağrıya sebep olabilir. Bir kadının genital organını beğenmemesi ya da beğenilmediğini düşünmesi cinsel ilişkiden aldığı hazzı azaltır.

Tüm bu nedenlerden dolayı iç dudaklara yönelik yapılan labioplasti ameliyatı sadece genital estetik açısından değil aslında birçok farklı sorunu ortadan kaldırarak sorunları düzeltir.

İç dudak sarkması bayanlarda yaşlanmaya ve genetik yapıya bağlı olabileceği gibi gebelik, normal doğum, kronikleşen enfeksiyonlar, sigara kullanımı sonucu da gelişebilir. Bazen de tamamen yapısal olarak iç dudaklarda büyüme ve sarkma olabilir.

Labioplasti sonrasında nelere dikkat edilmeli?

 • Labioplasti sonrası mutlaka doktorunuzun verdiği ilaçları (antibiyotik, ağrı kesiciler gibi) kullanmalısınız.
 • Labioplasti sonrası özel bir pansumana gerek yoktur. Labioplasti sonrası genital bölge temizliğinin ılık su ile önden arkaya doğru yapılması önerilir.
 • Genital bölgeyi kuru tutmak gerekir.
 • Labioplastiden 3 gün sonra banyo yapılabilir. Ancak küveti doldurup banyo yapmak yerine ayaktan duş almak tercih edilmelidir.
 • Labioplasti sonrası 1 ay denize ve havuza girilmemelidir.
 • Labioplastiden sonra 1 ay bisiklete, motosiklete binilmemelidir.
 • Labioplasti sonrası o bölgenin gerilmesine ve darbe almasına neden olabilecek sporlardan uzak durulmalıdır.
 • Labioplasti sonrası en az 1 ay cinsel ilişkide bulunulmamalıdır.

İç Dudak Sarkması

İç genital dudaklarda büyüklük ve sarkma kimlerde olur?

 • Tamamen genetik bir durum olabilir. Çoğunlukla böyledir. Kaza, travma, doğum yırtıkları sonucu da görülebilir.
 • Zayıf kişilerde daha sıktır. Çünkü vulva dış dudakları zayıf kişilerde çok dolgun değildir. Bu yüzden iç dudaklar daha belirgin görünerek kadını labioplasti ameliyatına zorlayabilir.
 • Ciddi miktarda kilo veren bayanlarda her yerde olduğu gibi genital bölgede de sarkma olabilir. Kilolu için derimiz esnek olduğu için yağların genişlemesinden dolayı yüzey olarak büyür. Zamanla bu durum
 • Deri esnekliğinin azalmasına sebep olabilir. Kilo verince, esnekliğini kaybetmiş deri buruşuk ve sarkık bir görüntü alır.
 • Normal doğum sayısı fazla olan kadınlarda genital bölgedeki kas zayıflaması da buna yardımcı bir etken olabilir.
 • Ayrıca doğum sırasında bu bölgede yaratılan travmalar, kesiler küçük dudağın yapısını bozabilir.

Labioplasti Hakkında En Çok Merak Edilenler !

Evet. %100 Başarı ve Beğenme Garantisi vermekteyiz. Merkezimizde Lazerle veya Cerrahi Yöntemle Vajina Estetiği Yapılmaktadır.Beğenme garantisi vermekteyiz. Ağrı / Acı olmamaktadır.Kısa bir sürede işlem tamamlanmaktadır. Durumun hassasiyetini biliyor, bu nedenle süreç boyunca ve sonrasında profesyonel destek veriyoruz. Aklınıza Takılan Herşey için Bizi 7/24 ÇEKİNMEDEN Arayabilirsiniz.
Labioplasti ameliyatları hastanın durumuna göre 45-60 dakika sürerken, işleme klitorisin de düzeltilmesi eklenirse bu süre 60-75 dakika arasında olacaktır.Vajinal daraltma ve genişletme operasyonları ortalama 30-40 dakika sürerken buna epizyo nedbelerinin çıkarılması da eklenirse ortalama 50-60 dakika sürmektedir.Kızlık zarı ile ilgili operasyonlar ise 15-20 dakikadır. G noktası büyütme, O Shot ve Genital PRP işlemleri ise ortalama birkaç dakika sürmektedir. Lazerle genital estetik işlemleri de ortalama 20 ile 30 dakika arasında sürmektedir.
Ameliyatlar oldukça hijyenik ve steril şartlar altında, lokal anestezi ile (bölgesel uyuşturma sağlanarak) veya hafif uyutma şeklinde (sedasyon anestezisi ile) yapılmaktadır.İşlem sırasında hastalarımızın bilinçleri çoğu zaman 'hafif uykulu' şekildedir, ağrı hissedilmez.
Evet.Lokal anestezi eşliğinde tek seansta hem vajina daraltma hem de labioplasti yapabilir. Böylece kişilerin jinekolojik masaya tek yatışları ile komple bir genital düzelme sağlanabilmektedir.
Hayır.Son Kullanılan teknoloji ve yöntemler sayesinde ağrı/acı olmamaktadır.
Ameliyattan hemen önce yapılan ağrı kesici ilaçlar nedeni ile ameliyat sonrası ağrı çekmezsiniz. Ameliyattan bir gün sonra ise hafif tarzda ağrınız olabilir, bunu önlemek için size yazılan ağrı kesici ve antibiyotik ilaçları kullanmanız gerekmektedir.Kanama da son derece azdır ve sızıntı tarzında bir kaç gün az az devam edebilir. İşlem sonrası uygulayacağınız buz kompresyonu ile ağrı, şişlik ve kanamanız çok aza inecektir.
Ameliyat sonrası size vereceğimiz ilaçları kullanmanız, genital hijyeninize dikkat etmeniz, pansumanlarınızı uygun şekilde yapmanız ve size vereceğimiz buz kalıpları ile dikiş yerlerinizi dönem dönem soğutmanız şikayetlerinizi azaltacak ve yaranızın iyileşmesini oldukça hızlandıracaktır.Genital bölgenin kanlanımı oldukça iyi olduğundan buradaki doku iyileşmesi de o derece hızlıdır.
Ameliyattan 4/5 gün sonra banyo yapılmasında bir sakınca bulunmamaktadır.
Uyuşturularak yapılan ameliyatlara tok karınla, sedasyon için aç karınla gelmelisiniz. Ayrıca üstünüze rahat bir pantalon veya eşofman giymenizi öneririz.
Vajina Estetiği Operasyonu sonrasında 3/5 gün içerisinde normal yaşantınıza geri dönebilirsiniz.Bu süre biraz da kişinin ağrı eşiğine ve yara iyileşme durumuna da bağlı olarak değişmektedir.
Hayır . Kullanılan dikiş ipleri yaklaşık 3/4 hafta sonra kendiliğinden eriyecektir.
Hayır kesinlikle anlaşılamaz.Ayrıca kendiliğinden eriyen dikişler genelde ardında hiç bir iz bırakmadan kaybolacaktır.
Evet düzeltebiliriz. %100 beğenme garantisi vermekteyiz.Uygun şartlarda ve deneyimli ellerde olmadan yapılan ameliyatlarda maalesef istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bunun sonucunda kişiler çok ciddi bir takım psikolojik sorunlarla yüz yüze kalabilirler. Ameliyata bağlı oluşan doku hasarları lokal anestezi (uyuşturma ile) yapılacak sekonder (ikincil) bir düzeltici operasyonla giderilebilir.Bu şekilde maddi manevi kayıplara uğramamanız için bu tür özel ameliyatlar için tecrübeli ve bilinen merkezleri seçmeniz son derece önemlidir. Ayrıca unutmayınız ki, oluşan bir estetik problemi düzeltmek ilk baştan yapmaya göre çok daha zahmetlidir.
Labioplasti ameliyatlarından 20-25 gün, daraltıcı ameliyatlardan ise ortalama 1-1.5 ay sonra ilk cinsel ilişki gerçekleşebilir.
Cinsel estetik ameliyatınızdan 1 ay sonra denize ve havuza girmenizde hiç bir sakınca bulunmamaktadır.
Genital estetik ameliyatınızdan 1 ay sonra bikini bölgenize lazer epilasyon veya iğneli epilasyon yaptırabilirsiniz.
Uygun merkez ve deneyimli jinekolog hekimler tarafından yapılan cinsel estetik ameliyatlarındaki risk oranı son derece düşüktür. Her ameliyatta olduğu gibi kanama, geçici şişlik (ödem) ve enfeksiyon riskleri, deneyimli ellerde ve hijyenine dikkat eden hastalarda yok denecek kadar azdır.
Labioplasti (iç dudak estetiği) ameliyatlarından uzun süre sonra bile iç dudakların kendiliğinden yeniden uzama veya sarkma olasılıkları yoktur. Yine, bu ameliyattan sonra ileriki yıllarda normal doğum yapabilirsiniz. Normal doğumun önceden yapılmış dudak estetiği üzerine hiç bir zararı veya engeli bulunmamaktadır.Vajen daraltıcı oparasyonların sonrasında da normal doğum yapmadıkça yeniden bir genişleme olmayacaktır. Ancak normal doğum yapan kişilerde vajina tekrar genişleyebilir. Sezaryenden sonra ise vajinanın yeniden genişleme olasılığı bulunmamaktadır.
Estetik operasyonlarda maliyet yapılacak ameliyatın türüne, genişliğine ve anestezi yöntemine göre değişmektedir; basit bir muayene olmaksızın bunu söylemek imkansızdır. Ücretsiz Ön Görüşme ile dilerseniz daha detaylı bilgi alabilir. Operasyonunuzu planlayabilirsiniz.
Genital bölge estetik ameliyatı , vajina da oluşan doğum sonrası ve tranva sonucu veya genetik nedenlerle vajinada defarmasyon oluşan hastalarda uygulanır. Ayrıca cinsel ilişkide vajina nın görevini yapamaz hala gelmesi kasların gevşemesi, genişlemesi yırtılması dikişlerin atması durumun da da vajina estetiği ameliyatı yapılabilir.
En Çok yapılan estetik ameliyatlar, birkaç doğum sonrası vajina da yırtılma olan hastalarımız için vajina daraltma, vajina iç dudaklarının aşırı dışarı sarkması sonuçu oluşan kötü görüntüyü gidermek amaçıyla yapılan Labioplasti Ameliyatlarıdır. Ayrıca Vajinanın üst bölgesi yani kıllı bölgeye uygulanan liposuction işlemi yani Mons pubis Ameliyatlarıdır.
Vajinanın gevşek sarkık ve kasları deforme olması cinsel tatminsizliğe yok açar. Ayrıca Partnerin (Erkeğin) de Cinsel hazzını azaltmaktadır. Sağlıklı bir cinsel hayatı zedeleyebilir.
Vajina estetiği ameliyatları içinde olan labioplasti ameliyatı yani vajina iç dudaklarında ki aşırı sarkma ameliyatı yapıldığında kızlık zarına hiçbir şekilde zarar vermez

İç Dudak Sarkması

 • Lokal anestezi ile 30 dakika içinde yapılabilen bir işlemdir. Ancak hassas kişilerde, yani lokal anestezi ile kendini rahat hissedemeyecek kişilerde genel anestezi uygulanabilir. Bu durumda labioplasti operasyonu mutlaka hastane ortamında yapılacağı için sabah olunan ameliyat sonrası akşama kadar hastanede kalmak gerekir. Daha uzun süreli bir yatış gerekmez. Ayrıca eriyen dikişler konulduğu için dikiş alımı gerekmez.
 • İşlem döneminde adet olunmamalı. Çünkü sonuçta bir cerrahi işlem olduğu için enfeksiyona karşı tüm önlemlerin alınmış olması gerekir. Adet olunursa kanam yüzünden operasyon bölgesinin hijyeni tam korunamayabilir.
 • Hastanede yatış gerektirmez. Labioplasti, genel anestezi ile bile yapılsa aynı gün hasta taburcu edilebilir.
 • Dikişler 10 gün içinde kendi düşer. Tuvalet temizliğine dikkat edilmesi yeterli olur. Zaten normal halde bile tuvalet temizliği önden arkaya doğru yapılmalıdır. Labioplasti ameliyatı sonrası buna daha fazla dikkat etmek gerekir.
 • Duş aynı gün alınabilir. Küvette yatma 10 gün kadar yasaktır. Çünkü işlem bölgesinin akan suyla temizliği çok elzemdir. Ancak küvette uzun süre kalmak o bölgede aşırı bir nemlenmeye neden olacağı için enfeksiyon veya geç iyileşme gibi sakıncalar yaratabilir.
 • Hamam, havuz 15 gün yasaktır. Aynı şekilde aşırı nemlenme ihtimali ve özellikle umuma açık hamam ve havuz gibi yerlerden enfeksiyon kapma riski çok yüksektir.
 • Labioplasti ameliyatında pek kanama riski yoktur. Ama pıhtılaşma sorunu olan bir hasta söz konusu ise bu risk ortaya çıkabilir. Doktorun bu konuyu iyi sorgulaması, hastanın da böyle bir şikayeti varsa bunu doktoruna söylemesi gerekir. Ameliyat sonrası sızıntı şeklinde, adet kanamasına benzer bir kanama normaldir. Ancak aşırı miktarda olan kanamalarda mutlaka operasyonu yapan doktora başvurulmalıdır.

 

Op. Dr. Emre Uysal

Kadın Hastalıkları - Genital Estetik - Tüp Bebek Uzmanı

 

Op. Dr. Emre Uysal, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 2006 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak 2011 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmuştur.

Kadın Sağlığı ve Genital Estetik Alanında Uzman ve Deneyimlidir.

Mesleki çalışmalarına Özel Muayenehanesi'nde devam etmektedir.

 1. Kürtaj
 2. Kızlık Zarı Dikimi
 3.  Tüm Genital Estetik Operasyonarı
 4. Vajinismus Tedavisi
 5. Tüp Bebek Tedavisi
 6. Dört Boyutlu Ultrason
 7. Genital Siğil Tedavisi
 8. İdrar Kaçırma Tedavisi
 9. Gebeliğe Hazırlık, Gebelik Ve Riskli Gebelik Takibi
 10. Vajinal doğum ve sezaryen
 11. Rahim hastalıkları
 12. Yumurtalık hastalıkları
 13. Rahim ağzı hastalıkları
 14. Adet düzensizlikleri
 15. Vajinal akıntılar
 16. Ultrasonografi
 17. Doğum kontrol yöntemleri
 18. Aşılama, tüp bebek
 19. Dış gebelik

Merkezimiz Son Teknoloji Cihazlarla En Modern Yöntemlerle Hizmet Vermektedir

Sağlığınız ve Mutluluğunuz Bizim İçin Önemli !

Tüm Bilgileriniz Gizlidir

Merkezimizde Tüm Bilgileriniz Gizlidir.Herhangi Bir Bilginizi Vermeden Randevu Alabilir Soru Sorabilir İşleminizi Yaptırabilirsiniz.Bilgi Gizliliği Yasal Hakkınızdır ( T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği, RG.,01.08.1998, 23420)

Kısa Sürede Operasyon

Merkezimizde İşlemleriniz En Kısa Süre İçerisinde Tamamlanmaktadır.Normal Hayatınıza Çok Kısa Sürede Dönebilirsiniz

Merkezi Lokasyon - Kolay Ulaşım

Merkezimiz en merkezi konumdadır. Kolaylıkla ulaşım kanallarını kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

En Modern - En Son Teknoloji

Merkezimizde Tüm Cihazlarımız En Son Teknoloji Cihazlardır.Uygulamarımızdaki Kullandığımız Yöntemler En Modern Yöntemlerdir.

Hasta Memnuniyeti ve Sağlığı

Hastalarımızın Merkezimizden Sağlıklı ve Memnun Ayrılması Bizim İçin En Önem Verdiğimiz Husustur.Sağlığınız Ve Mutluluğunuz Bizim Çok İçin Önemli.Sağlıklı Ve Mutlu Günler İçin Çalışıyoruz.

ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME

İşlem Öncesinde Merkezimizi Ziyaret Ederek Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Sorabilirsiniz. Daha Detaylı Bilgi Alabilirsiniz.

En Uygun Fiyatla Operasyon

Merkezimizde En Uygun Fiyat, En Modern Ve En Güvenli Yöntemlerle İşlemleriniz Gerçekleştirilmektedir.Fiyat Bilgisi İçin Bizi Arayabilir Veya Websitemizden Online Olarak İşlem Fiyatını Öğrenebilirsiniz.

Profesyonel Destek

İşlem Öncesinde Ve Sonrasında Tüm Sorularınızı ve Merak Ettiklerinizi Çekinmeden Bize Sorabilirsiniz.Tüm Süreç Boyunca Preofesyonel Destek Alabilirsiniz.

Online Fiyat Sor

Fiyatlar hakkında bilgi almak için bizi arayın ya da websitemizden sorun.

Hastalarımızdan Yorumlar – Sizden Gelenler

Merkezimiz Hakkında

En Modern Merkez - 30 Yıllık Deneyim

Merkezimiz alanında en modern ve en teknolojik kadın doğum kliniğidir. En son teknoloji cihazlarla donatılmıştır. Geniş konforlu bir kliniktir. Bu nedenle işleminiz ferah, geniş, konforlu ve size özel bir şekilde tamamlanmaktadır. Merkezimiz en modern ve en büyük merkezdir. Kolayca ulaşabileceğiniz en merkezi noktadadır. Websitemizde yer alan YOL TARİFİ butonuna tıklayarak navigasyon ile kolayca yer tarifimizi öğrenebilirsiniz. Sağlıklı Günler Dileriz.

Neredeyiz ?