Tedaviyi Nerede Yaptırabilirim ?

Sağlığınız açısından işlemi yaptıracağınız merkezin steril ve güvenilir olması gerekmektedir. Merkezimizi işlem öncesinde ziyaret edebilir, işlemi nerede yaptıracağınızı öğrenebilirsiniz. ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME ile sorularınızı sorabilirsiniz. Merkezimiz en modern ve en büyük merkezdir. Kolayca ulaşabileceğiniz en merkezi noktadadır.

Bilgi Gizliliği
En Uygun Fiyat
Hasta Memnuniyeti ve Sağlığı
Ağrısız / Acısız
Güvenilir & Modern Yöntem İle
Merkezi Lokasyon
En Modern Teknoloji
ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME
Profesyonel Destek
400 m2 Geniş/Konforlu Klinik
BİZİ 7 / 24 ÇEKİNMEDEN ARAYABİLİRSİNİZ.

Herhangi bir bilginizi vermeden randevu alabilir , tüm sorularınızı sorabilir , işleminizi yaptırabilirsiniz. İşlem öncesinde ve sonrasında 0 532 775 76 16 iletişim numaramızdan tüm sorularınızı ya da randevu isteklerinizi bize iletebilirsiniz.Dilerseniz websitemizde bulunan online bölümlerimizden fiyat bilgisi, randevu talebi ve merak ettiğiniz tüm sorularınızı çekinmeden online olarak bize gönderebilirsiniz.

Vajina Gençleştirme - Vajina Yenileme

Kadınlar Neden Genital Estetik Yaptırıyor ?

Bugüne kadar genital estetik yaptıran kadınların çoğu, normal doğum sonrası vajina bölgesindeki genişleme ve esnemelerden dolayı kişinin psikolojik ve fiziksel olarak kendini daha iyi hissetmesi için genital estetik yaptırdıklarını belirtiyor. Bunun dışında doğuştan gelen labium minora’ların büyük ve geniş olmasından dolayı da bu estetik operasyonu tercihler arasında.

Genital Estetik Ameliyatları

 • İç ve dış dudak (Labioplasti) estetiği
 • Klitoral Hudoplasti
 • Vajina Daraltma
 • Genital Bölge Beyazlatma
 • Büyük Dudaklara Dolgu / Küçültme
 • Kızlık Zarı Onarımı
 • Vajinal Gençleştirme

 

Vajinal Rejuvenation ( Vajinal Gençleştirme )

Vajinal rejuvenation ya da Türkçe adıyla vajinal gençleştirme yaşla yapısı değişen vajinayı eski haline döndürmek için yapılan işlemleri tanımlar.

Vajinadaki genişleme az miktardaysa Radyofrekans ile ameliyatsız bir şekilde daraltma uygulayabilmekteyiz. Radyofrekansın dokuyu ısıtıcı ve sıkılaştırıcı etkisinden faydalanarak vajinanın daralmasını sağlıyoruz. Yaşa bağlı vajinadaki katlantılar düzleşmişse yine radyofrekans ile vajinanın katlantılı, kıvrımlı yapısını yeniden oluşturuyoruz. Ancak genişleme ciddi ise o zaman cerrahi müdahale ile vajinayı daraltabilmekteyiz. Bu işlem genel anestezi ya da spinal anestezi ile yapılabilir. Bir gece hastanede misafir ettikten sonra taburcu ediyoruz. Evde 2-3 gün dinlendikten sonra iş hayatına dönebilirsiniz. Dikişlerin iyileşmesi sürecinde 40 gün ilişkiyi yasaklıyoruz.

Kozmetik cerrahinin en hızlı gelişen dalı genitoplasti yani genital bölge estetik cerrahisidir. Yapılan ameliyatları tanımlamak için bir çok isim türetilmiştir. En bilinen terimlerden birisi vajinal rejuvenation yani vajinal gençleştirmedir. Bu terim labioplasti (iç dudakların küçültülmesi) ve vajinoplasti (vajinanın daraltılması) operasyonlarını tanımlar. Bir kaç yıl öncesine kadar genitoplasti ameliyatları doktorlar tarafından bile gereksiz olarak nitelendirilmekteydi. Ancak kadınlar, simetrisi olmayan, sarkmış ve büyük labialar ile yaşamak istemiyorlar. Genişlemiş vajina ve bunun sonuduna cinsel ilişki sırasında aldıkları zevkin azalmasından hiç hoşnut değiller.

Hastalar genellikle doğumda oluşan yırtıklar ve takiben yetersiz doku iyileşmesi sonucu vajinada genişleme şikayetleri ile doktora başvururlar. Esasında bir çok hasta da bu problemin tedavisi olduğunu bilmemekle birlikte eşi ile ciddi cinsel problemler yaşamaktadır. Hasta kendine güvenini kaybetmekte, yaşadığı ciddi stres sonucunda vajinal salgı da azaldığından cinsel ilişki artık eziyet haline gelmektedir. Bazı hastalarda ilişki sırasında vajinadan ses gelmekte ve yine çok ciddi kendine güven sorunu ortaya çıkmaktadır. İç çamaşırlarda devamlı bir ıslaklık, koku oluşmakta, hasta idrar torbası sanki düşecekmiş gibi hissetmektedir. İleri evrelerde gerçekten de idrar torbası veya rektum vajinadan dışarıya sarkmakta bunlar sonucunda idrar kaçırma, kabızlık ve sürtünmeye bağlı tahriş oluşmaktadır.

Genç kızlar artık genital bölgenin şeklinin ve görünümünün önemli olduğunu düşünmekte, orta yaşlı bayanlar doğum hasarlarının sebep olduğu fonksiyonel kaybı sineye çekmeyip kendilerini tekrar 21 yaşında hissetmek istemektedirler. Bu hareketin başladığı yer Güney California Eyaletidir.

Sevindirici olan ise bu operasyonların genel anestezi almadan, muayenehane şartlarında bile rahatlıkla uygulanabilmesidir. Genel anesteziden kaçınmakla, anesteziye bağlı bir çok komplikasyon ekarte edilmektedir. İşlemin maliyeti azalmaktadır.

Vajinoplasti hasarın derecesine göre değişmekle birlikte ortalama 60 dakika sürmektedir. Bu ameliyatları muayenehane şartlarında gerçekleştirebilen az sayıda uzman vardır.

Vajina Gençleştirmenin Faydaları

HAREKET RAHATLIĞI SAĞLAR

Gevşek dış dudaklar, hareket sırasında çok sık sürtüneceğinden rahatsız eder. Yeniden yapılandırılmış dış dudaklar, bir rahatlık hissi verecektir. Dış dudaklardaki sarkma rahatsızlık ile birlikte huzursuzluğa da yol açar. Basit bir labiaplasti işlemi (iç dudakların kısaltılması ve estetik olarak düzeltilmesi), size rahat hareket etme özgürlüğünü geri verecektir.

ÖZGÜVENİ GERİ KAZANDIRIR

Gevşek bir vajina, evlilikte cinsel birleşme sırasında yeterince tatmin olmamaya yol açar. Vajina yenileme ameliyatı vajina kanalı çevresindeki kasları sıkılaştırarak eşinizin daha iyi bir orgazm yaşamasına yardım edecektir.

KADINSI ÇEKİCİLİĞİ GERİ KAZANDIRIR

Gevşek bir vajina kadının daha az çekici hissetmesine yol açabilir. İyi yapılandırılmış bir vajina, ameliyattan sonra doku ve kasların daha sıkı olmasını sağlarken vajina bölgesinin güzelliğini de geri kazandırır.

YAŞLANMA İZLERİNİ ÖNLER

Vajina gençleştirme ameliyatı, vajinanın doğal yaşlanmasını önleyen ileri bir kozmetik cerrahi işlemidir. Ameliyattan sonra vajinanın iç çeperleri sıkılaşır ve bu yüzden ameliyatın etkisi kalıcıdır.

İÇ DUDAKLAR ARASINDA SİMETRİ SAĞLAR

Bazı kadınların iç dudakları büyüktür, bazılarının da doğum yaptıktan sonra büyür. Her iki durumda da labiaplasti iç dudaklardaki asimetriyi düzeltmek için kusursuz bir tercih olacaktır.

RAHİMDEKİ SARKMAYI TEDAVİ EDER

Genellikle sarkmış bir rahim için vajinoplasti (fazla derinin alınması yoluyla vajina sarkıklığının onarılması ve vajina duvarının tamir edilip sıkılaştırılması) ya da vajina gençleştirme ameliyatı tavsiye edilmemektedir. Bununla birlikte sorunun büyüklüğüne göre danıştığınız cerrah vajinoplasti sırasında bu sorunu da tedavi edebilir.

DAHA GENÇ HİSSETMENİZİ SAĞLAR

Vajinal gençleştirme ameliyatı daha genç hissetmenizi sağlar. Yeniden yapılandırılmış bir vajina ile daha sıkı hissedecek ve daha iyi bir nemlenme yaşayacaksınız. Vajinoplasti ve labiaplasti vücudunuzun en özel bölgesinde, hem içten hem dıştan bir güzellik için gereklidir

Labioplasti:

Bu operasyon, vajinal gençleştirmeyi oluşturan iki parçalı prosedürün yarısıdır. Labioplasti, vajinanın iç dudaklarına (labia minora) odaklanır. Birçok kadının labioplasti operasyonunu seçme sebebi, kusurlar, şekil bozuklukları ve doğum, kazalar ya da ilerleyen yaştan kaynaklanan bozulmalardır. Kısacası iç dudaklarınız, asimetrik, esnemiş, sarkık, yırtılmış ya da başka bir şekilde alımsız veya size rahatsızlık veriyor olabilir.

Labioplasti esnasında, cerrahınız iç dudaklarınızı yeniden şekillendirir. Çeşitli teknikler ve araçlar kullanılabilir. Bunlardan bazıları, Yag lazer, koter, hassas makaslar ve klasik cerrah bıçaklarıdır. Kesiler ince ve çözünebilir iplikler kullanılarak kapatılır.

Prosedürün tamamı yaklaşık 1 saat sürer.

Cinsel ilişkiye girmeden önce 4-6 hafta beklemeniz gerekir.

Vajinoplasti:

Vajinal gençleştirmenin ikinci kısmı, vajinoplastidir. Vajinal kanalı daraltmak için geliştirilen bu rekonstrüktif prosedürle genellikle doğum sebebiyle ortaya çıkan esneme düzeltilir. Fakat fiziksel travma, kanser ve kalıtsal bozukluklar için de uygulanabilir. Temelde, vajina için bir germe uygulaması olarak düşünülebilir.

Özetle, vajinanın iç yüzeyini kaplayan zarın bir kısmı alınır, kaslar ve yumuşak doku sıkılaştırılır. Vajinanızın içerisinden baklava şekilli bir kısım çıkartılır. Kasları bir araya getirmek ve vajinal açıklığı daraltmak için dikiş uygulanır. Cerrahınız daha fazla daraltma gerçekleştirmek ve herhangi düzensizliği düzleştirmek için ayrıca CO2 lazeri kullanabilir.

Bu prosedür de yaklaşık olarak 1 saat sürer. Cinsel ilişki için bekleme süresi 1 hafta kadar kısa olabilir. Ama eğer aynı zaman labioplasti de yaptırdıysanız, 4-6 hafta beklemeniz gerekecektir.

Op. Dr. Emre Uysal

Kadın Hastalıkları - Genital Estetik - Tüp Bebek Uzmanı

 

Op. Dr. Emre Uysal, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 2006 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak 2011 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmuştur.

Kadın Sağlığı ve Genital Estetik Alanında Uzman ve Deneyimlidir.

Mesleki çalışmalarına Özel Muayenehanesi'nde devam etmektedir.

 1. Kürtaj
 2. Kızlık Zarı Dikimi
 3.  Tüm Genital Estetik Operasyonarı
 4. Vajinismus Tedavisi
 5. Tüp Bebek Tedavisi
 6. Dört Boyutlu Ultrason
 7. Genital Siğil Tedavisi
 8. İdrar Kaçırma Tedavisi
 9. Gebeliğe Hazırlık, Gebelik Ve Riskli Gebelik Takibi
 10. Vajinal doğum ve sezaryen
 11. Rahim hastalıkları
 12. Yumurtalık hastalıkları
 13. Rahim ağzı hastalıkları
 14. Adet düzensizlikleri
 15. Vajinal akıntılar
 16. Ultrasonografi
 17. Doğum kontrol yöntemleri
 18. Aşılama, tüp bebek
 19. Dış gebelik

Merkezimiz Son Teknoloji Cihazlarla En Modern Yöntemlerle Hizmet Vermektedir

Sağlığınız ve Mutluluğunuz Bizim İçin Önemli !

Tüm Bilgileriniz Gizlidir

Merkezimizde Tüm Bilgileriniz Gizlidir.Herhangi Bir Bilginizi Vermeden Randevu Alabilir Soru Sorabilir İşleminizi Yaptırabilirsiniz.Bilgi Gizliliği Yasal Hakkınızdır ( T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği, RG.,01.08.1998, 23420)

Kısa Sürede Operasyon

Merkezimizde İşlemleriniz En Kısa Süre İçerisinde Tamamlanmaktadır.Normal Hayatınıza Çok Kısa Sürede Dönebilirsiniz

Merkezi Lokasyon - Kolay Ulaşım

Merkezimiz en merkezi konumdadır. Kolaylıkla ulaşım kanallarını kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

En Modern - En Son Teknoloji

Merkezimizde Tüm Cihazlarımız En Son Teknoloji Cihazlardır.Uygulamarımızdaki Kullandığımız Yöntemler En Modern Yöntemlerdir.

Hasta Memnuniyeti ve Sağlığı

Hastalarımızın Merkezimizden Sağlıklı ve Memnun Ayrılması Bizim İçin En Önem Verdiğimiz Husustur.Sağlığınız Ve Mutluluğunuz Bizim Çok İçin Önemli.Sağlıklı Ve Mutlu Günler İçin Çalışıyoruz.

ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME

İşlem Öncesinde Merkezimizi Ziyaret Ederek Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Sorabilirsiniz. Daha Detaylı Bilgi Alabilirsiniz.

En Uygun Fiyatla Operasyon

Merkezimizde En Uygun Fiyat, En Modern Ve En Güvenli Yöntemlerle İşlemleriniz Gerçekleştirilmektedir.Fiyat Bilgisi İçin Bizi Arayabilir Veya Websitemizden Online Olarak İşlem Fiyatını Öğrenebilirsiniz.

Profesyonel Destek

İşlem Öncesinde Ve Sonrasında Tüm Sorularınızı ve Merak Ettiklerinizi Çekinmeden Bize Sorabilirsiniz.Tüm Süreç Boyunca Preofesyonel Destek Alabilirsiniz.

Online Fiyat Sor

Fiyatlar hakkında bilgi almak için bizi arayın ya da websitemizden sorun.

Hastalarımızdan Yorumlar – Sizden Gelenler

Merkezimiz Hakkında

En Modern Merkez - 30 Yıllık Deneyim

Merkezimiz alanında en modern ve en teknolojik kadın doğum kliniğidir. En son teknoloji cihazlarla donatılmıştır. Geniş konforlu bir kliniktir. Bu nedenle işleminiz ferah, geniş, konforlu ve size özel bir şekilde tamamlanmaktadır. Merkezimiz en modern ve en büyük merkezdir. Kolayca ulaşabileceğiniz en merkezi noktadadır. Websitemizde yer alan YOL TARİFİ butonuna tıklayarak navigasyon ile kolayca yer tarifimizi öğrenebilirsiniz. Sağlıklı Günler Dileriz.

Neredeyiz ?