Tedaviyi Nerede Yaptırabilirim ?

Sağlığınız açısından işlemi yaptıracağınız merkezin steril ve güvenilir olması gerekmektedir. Merkezimizi işlem öncesinde ziyaret edebilir, işlemi nerede yaptıracağınızı öğrenebilirsiniz. ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME ile sorularınızı sorabilirsiniz. Merkezimiz en modern ve en büyük merkezdir. Kolayca ulaşabileceğiniz en merkezi noktadadır.

Bilgi Gizliliği
En Uygun Fiyat
Hasta Memnuniyeti ve Sağlığı
Ağrısız / Acısız
Güvenilir & Modern Yöntem İle
Merkezi Lokasyon
En Modern Teknoloji
ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME
Profesyonel Destek
400 m2 Geniş/Konforlu Klinik
BİZİ 7 / 24 ÇEKİNMEDEN ARAYABİLİRSİNİZ.

Herhangi bir bilginizi vermeden randevu alabilir , tüm sorularınızı sorabilir , işleminizi yaptırabilirsiniz. İşlem öncesinde ve sonrasında 0 532 775 76 16 iletişim numaramızdan tüm sorularınızı ya da randevu isteklerinizi bize iletebilirsiniz.Dilerseniz websitemizde bulunan online bölümlerimizden fiyat bilgisi, randevu talebi ve merak ettiğiniz tüm sorularınızı çekinmeden online olarak bize gönderebilirsiniz.

Kliteroplasti Nedir ? Klitoris Estetiği

Kliteroplasti Nedir?

Klitoris üzerinde bulunan deri katlantısı kimi kadınlarda fazla olabilmekte ve bu durum klitorisin büyük görünmesine ve şekil bozukluğuna sebep olabilmektedir. Bu estetik ve anatomik problemin yanında klitorisin uyarılmasını da etkileterek orgazm ve cinsel haz alınmasında da problemlere yol açabilmektedir.

Bayanlarda fazlasıyla büyük klitoris, mayo veya dar elbise, pantolon, tayt vs giyildiğinde görüntü olarak rahatsızlığa sebep olurken, kişinin sosyal hayatını da olumsuz olarak etkilemektedir.

Buna benzer problem yaşayan bayanlarda kilitoris üzerindeki fazla olan deri katlantısını estetik cerrahi yöntemlerle çıkartılabilmektedir. Böylelikle klitoris ufaltılarak hem estetik görünümü düzelmiş hem de hastanın cinsel ilişkide haz alma , orgazm gibi problemlerin giderilmiş olur. Cerrahi olarak klitoris ufaltma ameliyatına kliteroplasti adı verilir ve hem cinsel uyarılma sorunu olan bayanlarda hem de estetik görüntü olarak problem teşkil edern vakalarda başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Klitoris, en hassas kadın cinsel organıdır. Erektil bir organdır yani kanla dolarak şişme yeteneğine sahiptir.

Vajina küçük dudaklarının tepede birleştiği noktada bulunur. Küçük dudağın iç ve dış yapraklarının arasında yerleşmiştir. Büyük dudakların iç kısmında kalır. Erkekteki penisin tam olarak karşılığı kadında klitoris’tir. Yapı olarak da çok benzer yapıdadır.

Penis gibi gebeliğin 3. Ayında oluşur. Cinsiyet erkek olacaksa penis oluşup büyürken, cinsiyet kız olacakca klitoris olarak küçük kalır.

Klitorisin uç kısmı penis gibi koni şeklinde değil yuvarlaktır. Temel işlevi ise uyarılma, haz duygusu ve orgazm’dır.

Penisten farklı olarak klitorisin ortasından idrar borusu geçmez. İdrar yolu, klitorisin alt kısmına açılır.

Her kadında farklı olmakla birlikte klitoris ortalama 3-4 mm. Kalınlıktadır. Uzunluğu daha değişkendir. Penise göre 2 kat daha fazla sinir barındırdığı için penise göre çok daha hassas bir organdır.

Klitoris, dokunmaya ve sürtünmeye ileri derecede duyarlıdır. Bu şekilde oluşan orgazma “klitoral Orgazm” adı verilir. Kadınların mastürbasyonu temel olarak bu yolla olur.

Klitoris nerededir?

Kadınlarda “mons pubis” adı verilen kıllarla örtülü tümsekciğin aşağı kısmında yer alan anatomik yapıya ‘kitoris’ (clitoris) adı verilmektedir. Klitoris cilt ve cilt altı yağ dokusunun altında yer alan “Y harfi” şeklinde bir erojen organdır. Erektil yapısından dolayı cinsel ilişki sırasında içi kanla dolarak şişmekte, belirginleşmektedir.

Klitoris bir kadında cinsel hazzın en yoğun olduğu bölge olup temel işlevi “orgazmın sağlanması” dır. Klitorisin erkekteki eşdeğer karşılığı “penis” dir. Klitorisin dıştan görünen bölümü ise iç dudakların üstte birleştiği yerden nohut şeklinde dışarı bakan baş kısmı olup “glans clitoris” (klitoris başı) olarak tanımlanmaktadır.

Glans klitoris erkekteki penisin sünnetsiz olan uç kısmına denk gelmektedir.

 

Kliteroplasti, klitoris büyümesi nedeni ile yapılan estetik ameliyattır ve ‘klitoris estetiği’ olarak da bilinir. Klitorisin normalden büyük olması cinsel ilişkide rahatsızlıklara ve psikolojik sorunlara neden olabilir.

Kliteroplasti (cliteroplasty) normalden büyük olan klitorisin cerrahi bir operasyonla küçültülmesi operasyonudur. Bu şekilde klitorisin daha doğal bir görünüm kazanması amaçlanmaktadır.

Kliteroplasti - Klitoral hodoplasti farkı

Kliteroplasti, klitoris organının büyümesi nedeni ile yapılan estetik bir ameliyattır. Klitoris organının normalden büyük olması nedeniyle yapılan klitoris küçültme ameliyatıdır. Çok çok nadiren yapılmaktadır.

Klitoral hudoplasti veya diğer ismi ile klitoral hudektomi ise klitoris organı üzerindeki cilt dokusunun fazlalığı nedeniyle, buradaki fazlalık cilt dokusunun alınması şeklinde yapılan estetik bir operasyondur. Neredeyse labioplasti operasyonlarının tümünde eş zamanlı olarak yapılmaktadır. Bu nedenle her iki klitoris düzeltme ameliyatı birbirinden oldukça farklıdır.

Klitoris büyümesi neden olur?

Klitoris büyümesine neden olan en sık sebepler arasında hormonal nedenler yer almaktadır. Böbrek üstü bezlerinin fazla çalışması (adrenal hiperplazi) vücutta tüylenme, yağlanma, akne, sivilce oluşumu ve klitoris büyümesi ile ilgili sorunlara neden olmaktadır. Dışarıdan alınan bazı androjen içerikli hormonal ilaçlar da klitoris büyümesine neden olabilir.

Klitoris büyümesi gebelik süresince anneden alınan hormonlar sonucunda yeni doğan bebeklerde bile görülebilir. ‘Adrenogenital sendrom’ da nadir görülen, ancak ciddi sorunlara neden olan bir durumdur. Sık ve uzun süreli mastürbasyon, klitorisin aşırı uyarılması, sık vajinal enfeksiyonlardaki kaşıntıya bağlı olarak o bölgenin fazlaca uyarılması klitoris büyümesine neden olabilir.

Klitoris büyümesi nedeni ile yapılan kliteroplasti ameliyatları son derece nadirdir. Klitoral hudoplasti, yani klitoris üzeri cilt fazlalıklarının alınması ise iç dudak estetiği ile birlikte yaygın olarak uygulanmaktadır.

Kliteroplasti Operasyon Süreci Nasıldır?

Kliteroplasti operasyonu muayene şartlarında yapılabilen ve yaklaşık 25 - 30 dakika süren bir cerrahi işlemdir. Çoğunlukla işlemler, genel anestezi ile birlikte yapılmakta, gerek görülürse yine aynı seansta klitoris ile birlikte fazlasıyla büyük olan labium minuslar (küçük dudaklar) da labioplasti operasyonu ile estetik olarak düzeltilebilmektedir. Kızlık zarına zarar vermediği için bu işlem, bakire bayanlara da uygulanabilir.

 

 

Klitoral Hudoplasti Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Kadınlarda yapılan en sık ameliyatlardan labioplasti ile birlikte klitoris estetiği de uygulanabilmektedir. Aslında yapılan ameliyat klitoris estetiği olarak bilinse de doğru tanımı klitoral hudoplasti (clitoral hoodoplasty) ameliyatıdır. Bu bölümde klitoral hudoplasti hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır.

Klitoris Estetiği (Klitoral Hudoplasti)
Klitoris kadınlarda cinsel haz ve orgazmı sağlayan organdır. Klitoris üzerindeki hafif tümsekçik ‘klitoral hud’ (clitoral hood) olarak adlandırılmaktadır. Klitoral hudoplasti; klitoris üzeri fazlalık cilt dokusunun alınarak kırışıklıkların düzeltilmesi ve bu bölgenin estetik olarak daha iyi görünüme kavuşturulmasını tanımlar.

Bu şekilde klitoris üzeri tümsek küçültülmektedir. Klitoral hudoplasti, ‘klitoral hudektomi’ olarak da geçer. Genelde labioplasti ile eş zamanlı uygulanır. Bazı kadınlarda klitoris aşağıya doğru sarkık da olabilir. Klitoral hudoplasti ile birlikte ‘Kliteropeksi’ adı verilen hafif dikleştirme (asma) işlemi de yapılabilir.

Klitoris Anatomisi: Kadınlarda “mons pubis” adı verilen kıllarla örtülü tümsekciğin aşağı kısmında yer alan anatomik yapıya kitoris (clitoris) adı verilmektedir.Klitoris cilt ve cilt altı yağ dokusunun altında yer alan “Y harfi” şeklinde bir erektil organdır. Diğer taraftan klitoris bir kadında cinsel hazzın en yoğun olduğu bölge olup temel işlevi “orgazmın sağlanması” dır. Klitorisin erkekteki karşılığı ise “penis” dir.

Klitorisin dıştan görünen bölümü ise iç dudakların üstte birleştiği yerden nohut şeklinde dışarı bakan baş kısmı olup “glans clitoris” olarak tanımlanmaktadır. Glans klitoris erkekteki penisin sünnetsiz olan uç kısmına denk gelmektedir.

Klitorisin normalden iri ve kabarık olmasına “Klitoral Hipertrofi” veya “Kliteromegali” adı verilir.
Kliteroplasti (Cliteroplasty) ise normalden büyük olan klitorisin cerrahi bir operasyonla küçültülmesi ameliyatıdır. Bu şekilde klitorisin daha doğal bir görünüm kazanması amaçlanmaktadır.

Bazen de klitoris normal büyüklükte olmasına rağmen üzerindeki cilt altı dokusunun fazlalığından daha belirgin halde görülebilir. Baze da klitoris üzerindeki deri dokusunda kırışıklıklar ve sarkmalar olabilir.

Klitoris nerededir?

Kadınlarda “mons pubis” adı verilen kıllarla örtülü tümsekciğin aşağı kısmında yer alan anatomik yapıya ‘kitoris’ (clitoris) adı verilmektedir. Klitoris cilt ve cilt altı yağ dokusunun altında yer alan “Y harfi” şeklinde bir erojen organdır. Erektil yapısından dolayı cinsel ilişki sırasında içi kanla dolarak şişmekte, belirginleşmektedir.

Klitoris bir kadında cinsel hazzın en yoğun olduğu bölge olup temel işlevi “orgazmın sağlanması” dır. Klitorisin erkekteki eşdeğer karşılığı “penis” dir. Klitorisin dıştan görünen bölümü ise iç dudakların üstte birleştiği yerden nohut şeklinde dışarı bakan baş kısmı olup “glans clitoris” (klitoris başı) olarak tanımlanmaktadır.

Glans klitoris erkekteki penisin sünnetsiz olan uç kısmına denk gelmektedir.

Klitoral hudoplasti nasıl yapılır?

Bazı kişilerde, klitoris üzerindeki ciltte kırışıklıklar veya klitoral tümseğin daha kalın olması gibi problemler görülebilir. Yine estetik operasyonla bu şekilde oluşan klitoral kırışıklıklar açılabilir, normalden daha belirgin şekilde duran cilt-cilt altı yapısı inceltilebilir.

Klitoral hudoplasti, yani klitoris üzeri cilt düzensizliklerinin estetiği özellikli bir ameliyattır. O yüzden deneyim sahibi cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Klitoris üzerindeki cilt dokusuna ait problemlerin ameliyatla düzeltilmesi işlemi kendi başına uygulanabileceği gibi, genellikle bir labioplasti ameliyatı sırasında yapılmaktadır.

Tarafımızca yapılan ameliyatlarda iç dudak estetiği amacı ile kliniğimize başvuran hastalarımızın pek çoğuna klitoral cildin düzeltilmesi işlemini de önermekteyiz. Çünkü labioplasti (iç dudak estetiği) gereken çoğu hastada zaten böyle bir sorun da vardır. Ayrıca iç dudaklarında asimetri olan kadınların klitoris üzeri tümsekçik kısmında da asimetri mevcuttur. Diğer taraftan labioplasti ameliyatlarında sarkık olan iç dudak kısımları alındıktan sonra daha belirgin hale gelen klitorisin de düzeltilmesi estetik açıdan daha iyi bir görünüm sağlamaktadır.

Labioplasti ile birlikte klitoral hudoplasti

Son yıllarda labioplasti sayıları her gün artan jinekolog hekim tarafından uygulama alanına girmiştir. Ancak klitoris üzerine yapılan ameliyatlar özel cerrahi operasyonlar grubundadır ve mutlaka deneyimli bir jinekolog tarafından uygulanması gereklidir. Aksi takdirde istenmeyen sorunlar ortaya çıkabilir. Labioplasti ile kombine edilen klitoral hudoplasti ameliyatı en iyi estetik sonuçlar elde edilmektedir.

Klitoris üstü bölgesindeki kırışıklıkların giderilerek bu bölgeye daha estetik bir görünüm kazandırılması ve genital bölgedeki deformasyonların giderilmesi Hodoplasti işlemi ile sağlanabiliyor.

Neden Hudoplasti (Klitoris Estetiği) işlemi yaptırma ihtiyacı duyulur?

Klitoris üzerindeki derinin olduğundan büyük olması kadınların ilişki sırasında yeterince uyarılamamasına neden olur. Bu da ilişkiden haz alamama ve orgazm olamama gibi problemlere yol açar.

Klitoris bölgesindeki deformasyon nasıl oluşur?

Genetik, doğum, yaşlanma veya kilo alıp verme bölgede sarkmalara ve kırışıklıklara yol açar

Hudoplasti (Klitoris Estetiği) estetiği nasıl yapılır?

Hudoplasti (Klitoris Estetiği) estetiği genelde Labioplasti işlemiyle birlikte yapılır. Labioplasti işleminde iç dudaklar küçültülüp güzel bir görünüm kazandırıldıktan sonra birçok hastada klitoris üzeri cilt kırışıklıkları ve katlantıları kalmaktadır. Bu durum bölgede kabarıklık yani ‘mikropenis’ görünümünü ortaya çıkarmaktadır. Labioplasti estetiği olan hastaların tamamına Hudoplasti (Klitoris Estetiği) ameliyatı da yapılmalıdır. Yapılmadığı durumlarda operasyon sonrasında hoş olmayan görünümler ortaya çıkabilmektedir.

Hudoplasti (Klitoris Estetiği) sonrası neler yaşanır?

 • Lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir.
 • Dikişler kendiliğinden belli bir sürede eriyip kaybolacağından dikiş almaya gerek yoktur.
 • Operasyon sonrası günlük hayata dönülebilir. Su geçirmez bandajlar sayesinde aynı gün ayakta duş alınabilir.
 • Hijyene ve bölgenin kuru tutulmasına, sıkı çamaşır ve pantalon giyilmemesine özen gösterilmelidir.
 • Operasyon sonrası 4-6 hafta ilişki yasaktır.

KLİTORAL HUDOPLASTİ İŞLEMİ

Klitoral hudoplasti klitorise uygulanan haz artırıcı ve orgazmı kolaylaştıcı cerrahi işlemdir.

KLİTORAL HOOD NERESİDİR

 1. Vajinanın iç dudakları yukarıda iki tabakaya ayrılır. Bunlar iç ve dış yapraklardır.
 2. İç dudakların iç yaprakları sağdan ve soldan gelerek birleşir ve klitoris frenulumu adı verilen bölgeyi oluşturur.
 3. İç dudakların dış yaprakları ise sağdan ve soldan gelerek klitorisi örten klitoral prepus ya da klitoral hood adı verilen yapıyı oluşturur.

HUDOPLASTİ NEDEN UYGULANIR

Klitoris katlantılarının geniş, iri, büyük, klitorisi örten yapıda olması nedeniyle yapılır.

Bu durum klitoris katlantı sarkması olarak da tanımlanabilir.

HUDOPLASTİ TEK BAŞINA UYGULANABİLİR Mİ

Klitoral hudoplasti operasyonu tek başına da uygulanabilir; ancak genellikle labiaplasti işlemiyle kombine olarak uygulamaktayız.

Böylece klitorisi örten ya da klitoral görüntüyü kirleten iç dudak problemlerini de ortadan kaldırarak kombine iyileştirme sağlamaktayız.

Op. Dr. Emre Uysal

Kadın Hastalıkları - Genital Estetik - Tüp Bebek Uzmanı

 

Op. Dr. Emre Uysal, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 2006 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak 2011 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmuştur.

Kadın Sağlığı ve Genital Estetik Alanında Uzman ve Deneyimlidir.

Mesleki çalışmalarına Özel Muayenehanesi'nde devam etmektedir.

 1. Kürtaj
 2. Kızlık Zarı Dikimi
 3.  Tüm Genital Estetik Operasyonarı
 4. Vajinismus Tedavisi
 5. Tüp Bebek Tedavisi
 6. Dört Boyutlu Ultrason
 7. Genital Siğil Tedavisi
 8. İdrar Kaçırma Tedavisi
 9. Gebeliğe Hazırlık, Gebelik Ve Riskli Gebelik Takibi
 10. Vajinal doğum ve sezaryen
 11. Rahim hastalıkları
 12. Yumurtalık hastalıkları
 13. Rahim ağzı hastalıkları
 14. Adet düzensizlikleri
 15. Vajinal akıntılar
 16. Ultrasonografi
 17. Doğum kontrol yöntemleri
 18. Aşılama, tüp bebek
 19. Dış gebelik

Merkezimiz Son Teknoloji Cihazlarla En Modern Yöntemlerle Hizmet Vermektedir

Sağlığınız ve Mutluluğunuz Bizim İçin Önemli !

Tüm Bilgileriniz Gizlidir

Merkezimizde Tüm Bilgileriniz Gizlidir.Herhangi Bir Bilginizi Vermeden Randevu Alabilir Soru Sorabilir İşleminizi Yaptırabilirsiniz.Bilgi Gizliliği Yasal Hakkınızdır ( T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği, RG.,01.08.1998, 23420)

Kısa Sürede Operasyon

Merkezimizde İşlemleriniz En Kısa Süre İçerisinde Tamamlanmaktadır.Normal Hayatınıza Çok Kısa Sürede Dönebilirsiniz

Merkezi Lokasyon - Kolay Ulaşım

Merkezimiz en merkezi konumdadır. Kolaylıkla ulaşım kanallarını kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

En Modern - En Son Teknoloji

Merkezimizde Tüm Cihazlarımız En Son Teknoloji Cihazlardır.Uygulamarımızdaki Kullandığımız Yöntemler En Modern Yöntemlerdir.

Hasta Memnuniyeti ve Sağlığı

Hastalarımızın Merkezimizden Sağlıklı ve Memnun Ayrılması Bizim İçin En Önem Verdiğimiz Husustur.Sağlığınız Ve Mutluluğunuz Bizim Çok İçin Önemli.Sağlıklı Ve Mutlu Günler İçin Çalışıyoruz.

ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME

İşlem Öncesinde Merkezimizi Ziyaret Ederek Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Sorabilirsiniz. Daha Detaylı Bilgi Alabilirsiniz.

En Uygun Fiyatla Operasyon

Merkezimizde En Uygun Fiyat, En Modern Ve En Güvenli Yöntemlerle İşlemleriniz Gerçekleştirilmektedir.Fiyat Bilgisi İçin Bizi Arayabilir Veya Websitemizden Online Olarak İşlem Fiyatını Öğrenebilirsiniz.

Profesyonel Destek

İşlem Öncesinde Ve Sonrasında Tüm Sorularınızı ve Merak Ettiklerinizi Çekinmeden Bize Sorabilirsiniz.Tüm Süreç Boyunca Preofesyonel Destek Alabilirsiniz.

Online Fiyat Sor

Fiyatlar hakkında bilgi almak için bizi arayın ya da websitemizden sorun.

Hastalarımızdan Yorumlar – Sizden Gelenler

Merkezimiz Hakkında

En Modern Merkez - 30 Yıllık Deneyim

Merkezimiz alanında en modern ve en teknolojik kadın doğum kliniğidir. En son teknoloji cihazlarla donatılmıştır. Geniş konforlu bir kliniktir. Bu nedenle işleminiz ferah, geniş, konforlu ve size özel bir şekilde tamamlanmaktadır. Merkezimiz en modern ve en büyük merkezdir. Kolayca ulaşabileceğiniz en merkezi noktadadır. Websitemizde yer alan YOL TARİFİ butonuna tıklayarak navigasyon ile kolayca yer tarifimizi öğrenebilirsiniz. Sağlıklı Günler Dileriz.

Neredeyiz ?