Tedaviyi Nerede Yaptırabilirim ?

Sağlığınız açısından işlemi yaptıracağınız merkezin steril ve güvenilir olması gerekmektedir. Merkezimizi işlem öncesinde ziyaret edebilir, işlemi nerede yaptıracağınızı öğrenebilirsiniz. ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME ile sorularınızı sorabilirsiniz. Merkezimiz en modern ve en büyük merkezdir. Kolayca ulaşabileceğiniz en merkezi noktadadır.

Bilgi Gizliliği
En Uygun Fiyat
Hasta Memnuniyeti ve Sağlığı
Ağrısız / Acısız
Güvenilir & Modern Yöntem İle
Merkezi Lokasyon
En Modern Teknoloji
ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME
Profesyonel Destek
400 m2 Geniş/Konforlu Klinik
BİZİ 7 / 24 ÇEKİNMEDEN ARAYABİLİRSİNİZ.

Herhangi bir bilginizi vermeden randevu alabilir , tüm sorularınızı sorabilir , işleminizi yaptırabilirsiniz. İşlem öncesinde ve sonrasında 0 532 775 76 16 iletişim numaramızdan tüm sorularınızı ya da randevu isteklerinizi bize iletebilirsiniz.Dilerseniz websitemizde bulunan online bölümlerimizden fiyat bilgisi, randevu talebi ve merak ettiğiniz tüm sorularınızı çekinmeden online olarak bize gönderebilirsiniz.

Doğal Doğum Nedir ?

Epidural ilaçlar gibi ağrı kesici ilaçlar da dahil olmak üzere, medikal destek yardımı olmadan yönetilen doğum sürecine doğal doğum denilmektedir.

Doğal doğumda, diğer normal doğumlarda olduğu gibi sürekli fetal monitörizasyon izlemesi yapılmaz veya epizyotomi (bebeğin rahat çıkabilmesi için vajina ile anüs arasına yapılan kesi) gibi yapay tıbbi müdahaleler kullanılmaz. Anne adayı kendi doğum sürecini kendi
yönetmektedir. Peki, müdahalesiz bir doğumda hangi yöntemler izlenir ve doğal doğum nasıl yapılır?

Bazı kadınlar, gevşeme ve ağrı kontrolü altındaki solunum gibi teknikler yerine, hiçbir ilaç kullanmadan doğum yapmayı seçmektedir. Doğal doğumda vücut, annenin kontrolü altındadır. Doğum aşamaları boyunca onu yavaşça yönlendirir ve destekler. Pek çok anne, doğal bir doğum yapmasın cesaretle ilgisi olmadığını, doğumun doğal bir olay olduğu için bu şekilde gelişmesi gerektiğini düşünmektedir.

Doğal doğum mümkün olduğu kadar müdahale edilmeden yapılan doğumdur. Müdahalesiz ve kendi başlayan bir doğumda aktive olan tüm doğal hormonlar, anne ve bebeğini doğuma en sağlıklı biçimde hazırlar ve doğumun en kolay şekilde gerçekleşmesini sağlar.

Gereksiz yere yapılan her türlü müdahalenin doğumun işleyişi ve hormonların salınımı üzerine negatif etkileri vardır. Bu hormonlar içinde en etkili olan iki hormon oksitosin ve endorfindir.

Gebenin doğum süreci, kendi doğal akışı içinde takip edilir. Hormonların aktive olabilmesi ve gebenin tamamıyla gevşeyip doğum dalgalarını bu şekilde karşılayabilmesi için yanında kesintisiz bir destek ekibine ihtiyaç vardır. Ekip ve gebe birbirlerine inanarak doğum hikayesi yaşanır.

Doğal doğumun faydaları nelerdir?

Doğal bir doğum yapmanın olumlu yanlarını bilmek, kişinin kendisini motive etmesine yardımcı olacaktır. Doğal bir doğum yapmanın faydalarından bazıları şöyledir:

 1. Doğal doğum, hem sizi hem de bebeğinizi ilaç, ameliyat ve fiziksel müdahalenin stres ve hoş olmayan yan etkilerinden kurtarabilir. Doğal doğuma yönlendirilen birçok kadın, tıbbi müdahale ile doğum yapanlara göre daha az ağrı, endişe, karışıklık ve stres yaşadığını belirtmiştir.
 2. Doğal doğum, anne ve bebeğin genel refahına odaklanan, daha kişisel bir deneyim sağlayabilir.
 3. Doğum sırasında her aşamayı tamamen fark edeceğiniz için onu daha iyi hatırlayabilir ve daha fazlasını yaşayabilirsiniz.
 4. Doğal bir doğum yapmak, gelecek doğumlarda sezaryen ile doğum yapma riskini azaltacaktır.
 5. Doğal doğum yapan kadınlar daha hızlı iyileşirler.

 

Doğal Doğum Avantajları Nelerdir ?

 • Doğal doğumda ağrı kesici olmadan, tamamen kendi reflekslerinizle birlikte bebeği daha güçlü bir şekilde itme imkânı vardır. Bu sebeple doğum süresi de kısalacaktır.
 • Birçok anne, doğal doğumdan sonraki iyileşme süresinin daha kısa olduğunu belirtmiştir.
 • Doğal doğum öncesi ve sonrasında yiyecek kısıtlaması yoktur. İstenilen zamanda kadının yiyip içebilme özgürlüğü vardır.
 • Doğum sırasındaki ağrı bir amaca hizmet eder. Sancılar, anneyi doğum için doğru pozisyonlara yönlendirmeye yardımcı olur.
 • Gebeye kalp atışı izleme monitörü bağlanmadığı için hareket özgürlüğü de kısıtlanmamış olur. Hareket etmek, sancıların şiddetini azaltır.
 • Doğum sırasında herhangi bir anestezi uygulanmadığı için doğumdan hemen sonra bebeğinizle iletişime geçebilir ve emzirebilirsiniz.
 • Doğal doğum yapan birçok kadın, doğum tamamlandıktan sonra kendini daha güçlü hissettiğini belirtmiştir.

Doğal doğum öncesi yapılması gerekenler

Öncelikle doğal doğum kararınızı doktorunuzla da paylaşmalısınız. Hem sizin hem de bebeğinizin bu tür bir doğum yöntemi için uygun olup olmadığına birlikte karar vermelisiniz. Doğal doğumun evde yapılması halinde acil müdahale gerektiren durumlar için geç kalınması olası olduğu için, mutlaka hastane ortamı seçilmelidir.

Doğal doğum yapacak olan kadınlar, genellikle doğum koçu olarak tabir edilen yardımcı bir kişi ile birlikte doğumu gerçekleştirmektedir. Bu kişi gebenin sakinleşmesi, rahatlaması, kendini daha hissetmesi için gereklidir. Olumlu bir zihniyet, başarı için gerekli olan önemli faktörlerdendir. Kendinizi bu süreçte mümkün olduğu kadar negatif düşüncelerden uzakta tutmalısınız. Doğum yapacağınız ortamda kendinizi rahat hissetmeniz önemlidir. Duş imkanı bulunması, egzersiz yapılacak alanın olması gerekebilir. Doğum öncesinde ortamınızı kendiniz yönetmeli ve istediğiniz materyalleri barındırmalısınız.

Doğum sancılarının başlamasından itibaren acıyı hafifletmek için masaj, yürüyüş, ılık duş gibi yöntemleri deneyebilirsiniz. Doğum anına kadar size destek olacak kişiyle birlikte ağrıları yönetmelisiniz.

Doğum esnasında bebeğin dünyaya gelmesiyle birlikte doğum süreci de tamamlanmış olur. Doğum sonrasında da anneye kısıtlayıcı herhangi bir uygulama yapılmamaktadır.


Kimler doğal doğum yapabilir?

Doğal doğum, her gebe için uygun bir seçenek değildir. Öncelikle gebelik sürecinin nasıl ilerlediği göz önünde bulundurulmalıdır. Riskli geçen bir hamilelik döneminin doğum anında da komplikasyonlar oluşabilir. Doğum zamanının yaklaşmasıyla birlikte bebeğin doğum pozisyonda olup olmadığı ve çatı ölçümü yapılmalıdır. Bu kriterlerde herhangi bir problem yoksa, bebeğin ve annenin genel sağlık durumunda sıkıntı bulunmuyorsa doğal doğum denemesi yapılabilir.

Doğumdan önce son derece dikkatli planlama yapılsa dahi, bazı durumlarda doğum sırasında tıbbi müdahaleler gerektiren durumlar ortaya çıkabilir. Böyle bir durumda doğal doğum sonlandırılmalı ve diğer seçeneklere başvurulmalıdır. Tıbbi müdahaleye neden gerekli olabilecek bazı nedenler şunlardır:

Plasentanın önde olması (plasenta previa),
Aktif herpes enfeksiyonu veya HIV enfeksiyonu,
Önceki doğumun sezaryen ile olması.

Op. Dr. Emre Uysal

Kadın Hastalıkları - Genital Estetik - Tüp Bebek Uzmanı

 

Op. Dr. Emre Uysal, lisans öncesi öğrenimlerinin ardından Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde başladığı tıp eğitimini 2006 yılında başarıyla tamamlayarak Tıp Doktoru unvanı almıştır. İhtisasını ise, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tamamlayarak 2011 yılında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olmuştur.

Kadın Sağlığı ve Genital Estetik Alanında Uzman ve Deneyimlidir.

Mesleki çalışmalarına Özel Muayenehanesi'nde devam etmektedir.

 1. Kürtaj
 2. Kızlık Zarı Dikimi
 3.  Tüm Genital Estetik Operasyonarı
 4. Vajinismus Tedavisi
 5. Tüp Bebek Tedavisi
 6. Dört Boyutlu Ultrason
 7. Genital Siğil Tedavisi
 8. İdrar Kaçırma Tedavisi
 9. Gebeliğe Hazırlık, Gebelik Ve Riskli Gebelik Takibi
 10. Vajinal doğum ve sezaryen
 11. Rahim hastalıkları
 12. Yumurtalık hastalıkları
 13. Rahim ağzı hastalıkları
 14. Adet düzensizlikleri
 15. Vajinal akıntılar
 16. Ultrasonografi
 17. Doğum kontrol yöntemleri
 18. Aşılama, tüp bebek
 19. Dış gebelik

Merkezimiz Son Teknoloji Cihazlarla En Modern Yöntemlerle Hizmet Vermektedir

Sağlığınız ve Mutluluğunuz Bizim İçin Önemli !

Tüm Bilgileriniz Gizlidir

Merkezimizde Tüm Bilgileriniz Gizlidir.Herhangi Bir Bilginizi Vermeden Randevu Alabilir Soru Sorabilir İşleminizi Yaptırabilirsiniz.Bilgi Gizliliği Yasal Hakkınızdır ( T.C. Sağlık Bakanlığı Hasta Hakları Yönetmeliği, RG.,01.08.1998, 23420)

Kısa Sürede Operasyon

Merkezimizde İşlemleriniz En Kısa Süre İçerisinde Tamamlanmaktadır.Normal Hayatınıza Çok Kısa Sürede Dönebilirsiniz

Merkezi Lokasyon - Kolay Ulaşım

Merkezimiz en merkezi konumdadır. Kolaylıkla ulaşım kanallarını kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

En Modern - En Son Teknoloji

Merkezimizde Tüm Cihazlarımız En Son Teknoloji Cihazlardır.Uygulamarımızdaki Kullandığımız Yöntemler En Modern Yöntemlerdir.

Hasta Memnuniyeti ve Sağlığı

Hastalarımızın Merkezimizden Sağlıklı ve Memnun Ayrılması Bizim İçin En Önem Verdiğimiz Husustur.Sağlığınız Ve Mutluluğunuz Bizim Çok İçin Önemli.Sağlıklı Ve Mutlu Günler İçin Çalışıyoruz.

ÜCRETSİZ ÖN GÖRÜŞME

İşlem Öncesinde Merkezimizi Ziyaret Ederek Merak Ettiğiniz Tüm Soruları Sorabilirsiniz. Daha Detaylı Bilgi Alabilirsiniz.

En Uygun Fiyatla Operasyon

Merkezimizde En Uygun Fiyat, En Modern Ve En Güvenli Yöntemlerle İşlemleriniz Gerçekleştirilmektedir.Fiyat Bilgisi İçin Bizi Arayabilir Veya Websitemizden Online Olarak İşlem Fiyatını Öğrenebilirsiniz.

Profesyonel Destek

İşlem Öncesinde Ve Sonrasında Tüm Sorularınızı ve Merak Ettiklerinizi Çekinmeden Bize Sorabilirsiniz.Tüm Süreç Boyunca Preofesyonel Destek Alabilirsiniz.

Online Fiyat Sor

Fiyatlar hakkında bilgi almak için bizi arayın ya da websitemizden sorun.

Hastalarımızdan Yorumlar – Sizden Gelenler

Merkezimiz Hakkında

En Modern Merkez - 30 Yıllık Deneyim

Merkezimiz alanında en modern ve en teknolojik kadın doğum kliniğidir. En son teknoloji cihazlarla donatılmıştır. Geniş konforlu bir kliniktir. Bu nedenle işleminiz ferah, geniş, konforlu ve size özel bir şekilde tamamlanmaktadır. Merkezimiz en modern ve en büyük merkezdir. Kolayca ulaşabileceğiniz en merkezi noktadadır. Websitemizde yer alan YOL TARİFİ butonuna tıklayarak navigasyon ile kolayca yer tarifimizi öğrenebilirsiniz. Sağlıklı Günler Dileriz.

Neredeyiz ?